Uroczyste gratulacje dla nowych Profesorów podczas posiedzenia Senatu
W dniu 24 czerwca 2026 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w murach naszej Uczelni. Władze Uczelni oraz członkowie Senatu złożyli oficjalne gratulacje pracownikom naszej Alma Mater, którzy w ostatnim czasie odebrali najwyższy tytuł naukowy – profesora tytularnego Rzeczypospolitej Polskiej.
Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych było symbolicznym i środowiskowym zwieńczeniem spektakularnego sukcesu naukowego naszych badaczy, o którym informowaliśmy po oficjalnym komunikacie w Monitorze Polskim.
Podczas czerwcowego posiedzenia wyrazy uznania oraz gratulacje odebrali nowo mianowani profesorowie nauk inżynieryjno-technicznych:
- prof. dr hab. inż. Marek Warzecha – Rektor Politechniki Częstochowskiej
- prof. dr hab. inż. Iwona Zawieja
- prof. dr hab. inż. Krzysztof Chwastek
- prof. dr hab. Marcin Nabiałek
- prof. dr hab. inż. Wojciech Sochacki
Tytuł profesora belwederskiego jest najwyższym uhonorowaniem dotychczasowej drogi akademickiej oraz trwałym dowodem na międzynarodowe uznanie dorobku badawczego. Obecność tak wybitnych naukowców w murach naszej Uczelni stanowi fundament prestiżu Politechniki Częstochowskiej oraz nieustanną inspirację dla studentów, doktorantów i młodych pracowników nauki.
Raz jeszcze, w imieniu całej społeczności akademickiej, składamy Pani Profesor oraz Panom Profesorom najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy szacunku. Życzymy niesłabnącej energii do podejmowania kolejnych wyzwań badawczych, pomyślności w realizacji międzynarodowych projektów oraz dalszej satysfakcji z pełnienia tej wyjątkowej misji naukowej.




