Uroczyste gratulacje dla nowych Profesorów podczas posiedzenia Senatu

26.06.2026 Nauka Wydarzenia

W dniu 24 czerwca 2026 r. miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w murach naszej Uczelni. Władze Uczelni oraz członkowie Senatu złożyli oficjalne gratulacje pracownikom naszej Alma Mater, którzy w ostatnim czasie odebrali najwyższy tytuł naukowy – profesora tytularnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych było symbolicznym i środowiskowym zwieńczeniem spektakularnego sukcesu naukowego naszych badaczy, o którym informowaliśmy po oficjalnym komunikacie w Monitorze Polskim.

Podczas czerwcowego posiedzenia wyrazy uznania oraz gratulacje odebrali nowo mianowani profesorowie nauk inżynieryjno-technicznych:

  • prof. dr hab. inż. Marek Warzecha – Rektor Politechniki Częstochowskiej
  • prof. dr hab. inż. Iwona Zawieja
  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Chwastek
  • prof. dr hab. Marcin Nabiałek
  • prof. dr hab. inż. Wojciech Sochacki

Tytuł profesora belwederskiego jest najwyższym uhonorowaniem dotychczasowej drogi akademickiej oraz trwałym dowodem na międzynarodowe uznanie dorobku badawczego. Obecność tak wybitnych naukowców w murach naszej Uczelni stanowi fundament prestiżu Politechniki Częstochowskiej oraz nieustanną inspirację dla studentów, doktorantów i młodych pracowników nauki.

Raz jeszcze, w imieniu całej społeczności akademickiej, składamy Pani Profesor oraz Panom Profesorom najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy szacunku. Życzymy niesłabnącej energii do podejmowania kolejnych wyzwań badawczych, pomyślności w realizacji międzynarodowych projektów oraz dalszej satysfakcji z pełnienia tej wyjątkowej misji naukowej.

okladka90.png

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

uczelnia_dostepna.svgPolitechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej