26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
Miejsce wydarzenia: PGE Narodowy - Warszawia
Godzina: 11:00 - 20:00
Przejdź do kalendarza pokaż na mapie
Politechnika Częstochowska zaprasza na 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik który odbędzie się 27 maja 2023 r. na PGE Narodowym, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie w godz. 11-20.
Temat przewodni: REWOLUCJE NAUKOWE
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez prezentowanie ciekawych eksperymentów i doświadczeń – zarówno prostych, związanych z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i najnowszych dokonań współczesnych uczonych. Piknik pozwala zrozumieć i poznać naukę, ukazując ją jako niezwykle ekscytującą i pasjonującą dziedzinę życia, a poprzez przybliżenie warsztatu naukowca zachęca i inspiruje zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności naukowej. Co roku w Pikniku Naukowym uczestniczy około 200 instytucji z Polski oraz całego świata. Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy codziennej pracy. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Impreza zapewnia bogactwo pokazów, doświadczeń i prezentacji – co roku około 1000.
Stoisko Politechniki Częstochowskiej
Stoisko Politechniki Częstochowskiej znajdować się będzie w strefie PRZYSZŁOŚĆ – A3
Na stoisku Politechniki Częstochowskiej będzie można zobaczyć:
- Rewolucje w transporcie i dostarczaniu wody pitnej.
Jak nowocześnie oczyścić wodę? Najczęściej korzysta się z węgli aktywnych i metod membranowych. Zobaczcie, jak to działa.
- Owady zjadające odpady / Sztuczna skóra biologiczna
Czy jest coś, co zjada plastik? Poznajcie drewnojady, które gustują w styropianie i foliówkach. Obejrzyjcie także sztuczną skórę biologiczną, do złudzenia przypominającą naturalną.
- Inżynieria materiałowa – materiały dzięki którym funkcjonujemy w XXI wieku
Zobaczcie pod mikroskopem materiały inżynierskie, ułatwiające nam życie –implanty, panele fotowoltaiczne, izolacyjne materiały porowate, materiały zgrzewane wybuchowo.
Inne pokazy w strefie PRZYSZŁOŚĆ
Piknik jest bezpłatny.